OGRE

 

Bilant Umanitara Craciun 2011

 

Sarbatorile au sosit mai devreme anul acesta pentru copiii de la gradinita din Grosani (Slanic Prahova) cu ocazia actiunii umanitare de Craciun 2011 a Club 4x4 Romania si T44, la care au participat 20 autoturisme de teren si aproximativ 50 persoane: 

 

  • membri ai clubului nostru (Club4x4Romania si T44)
  • membri ai clubului LandRover
  • membri ai forumului club4x4romania.ro
  • membri ai forumului club4x4.ro
  • diverse persoane "fizice" 

 

In urma donatiilor si a ajutorului venite din partea celor care au raspuns prompt la aceasta initiativa, gradinita din Grosani a fost inzestrata cu o serie de lucruri importante pentru desfasurarea in conditii cat mai placute a activitatii (dulapioare, un televizor, un casetofon si un copiator multifunctional), dar fara sa fie uitati si cei care invata aici primii pasi in viata si care au primit cadouri inmanate chiar de catre cei care au realizat acest eveniment.

Un scurt moment artistic cu cantece si colinde de sarbatori a fost oferit de catre copii, iar acesta a fost mai mult decat o rasplata pentru cei prezenti acolo, traind astfel bucuria si emotia pe care doar privirile lor sincere o pot transmite atat de bine.

Asa cum s-a intamplat si in anii precedenti, pasionatii acestui sport au aratat ca solidaritatea si placerea de a aduce un zambet pe chipul copiilor in prag de sarbatori sunt elemente care ne unesc si care sunt pentru noi lucruri la fel de importante precum bucuria unei victorii sau a oricarui lucru dus la bun sfarsit.

Club 4×4 Romania si T44 bifeaza inca un eveniment important in aceasta zona si confirma faptul ca dincolo de atentia acordata performantei si competitiei, pasionatii de offroad sunt gata sa-si ofere rapid ajutorul, mai ales atunci cand cei care au nevoie de el sunt copiii.

 

 

 

 

 

 

Australia
Vincon

 

Logo Matra Systems 

Eneos